Uroczystość odznaczenia mieszkańca DPS

W dniu 24 sierpnia 2016 roku w Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu odbyło się spotkanie naszego mieszkańca Pana Jana Gryciuka z rodziną i delegacją Środowiska Żołnierzy Armii Krajowej 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Koszalinie. Pan Jan Gryciuk jest członkiem tej organizacji jest  kombatantem walczącym z bronią w ręku w szeregach 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej, która w latach 1943- 1944 walczyła z najeźdźcą niemieckim oraz występowała w obronie Polaków mieszkających na Wołyniu przed bandami UPA.
Na spotkaniu tym Pan Jan Gryciuk w obecności rodziny, mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej został odznaczony „Krzyżem Obrońców Wołynia 1939-1944”, przyznanym przez Zarząd Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz otrzymał odznakę pamiątkową „Akcja Burza” przyznanym przez Zarząd Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Odznaczenia wręczył Pan Antoni Burzyński prezes Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz koledzy odznaczonego Pan Dominik Zalewski i Pan Ryszard Wieczorek.