Impreza integracyjna „Sobótka 2015”

Stowarzyszenie Niepełnosprawni w Domu i Środowisku w Cetuniu w dniu 23 czerwca 2015 roku zorganizowało w prowadzonym Domu Pomocy Społecznej imprezę integracyjną pn. „Sobótka 2015”. Tym razem była to już 10 impreza zorganizowana dla mieszkańców domów pomocy społecznej z powiatu koszalińskiego. W spotkaniu udział wzięli więc mieszkańcy DPS z Mielna, Nowych Bielic, Parsowa, Żydowa i Cetunia oraz uczestnicy Środowiskowego Domy Samopomocy z Krągu. Ogółem w imprezie uczestniczyło 120 osób. Czytaj dalej

Koszt utrzymania mieszkańca w 2015 roku.

Na podstawie Zarządzenia Starosty Koszalińskiego nr 9/2015 z dnia 19 stycznia 2015 roku

Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu w roku 2015 wynosi 3.155,45 zł i obowiązuje od 1 lutego 2015 roku.

Zarządzenie Starosty ukazało w dniu 26 stycznia 2015 roku się w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego pod poz. 272.

Emilia Krakowska w Cetuniu.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Niepełnosprawni w Domu i Środowisku w dniu 6 lutego 2015 r. w Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu przebywała pani Emilia Krakowska, aktorka scen polskich, znana przede wszystkim z roli Jagny w słynnej ekranizacji „Chłopów” Jana Rybkowskiego, a ostatnio również jako Gabrysia z serialu telewizyjnego „Na dobre i na złe”. Aktorka ma na swoim koncie liczne występy w komediach i filmach dla dzieci. W latach 70-tych często współpracowała z Andrzejem Wajdą.

 

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy domów pomocy społecznej z Mielna, Żydowa i Cetunia. Pani Emilia Krakowska opowiedziała zebranym o początkach swojej kariery artystycznej, występach w teatrze i filmie. Wiele czasu poświeciła też sprawom związanym z kulturą i obyczajami obowiązującymi dawniej i dziś. Na zakończenie spotkania otrzymała bukiet kwiatów i upominek wykonany przez uczestników terapii zajęciowej z DPS w Cetuniu.

Spotkanie prowadzili pan Janusz Pietrzykowski i Prezes Stowarzyszenia pan Józef Niwiński.