Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Szkolenia i staże zagraniczne

Stowarzyszenie „Niepełnosprawni w Domu i Środowisku” z siedzibą w Cetuniu przystąpiło  do realizacji kolejnego etapu szkoleń zagranicznych z programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Realizowany projekt nosi nazwę „Senior Plus.

Aktywizacja i integracja społeczna mieszkańców domów pomocy społecznej – najlepsze praktyki i doświadczenia”. Aktualnie do udziału w szkoleniach wytypowano 17 osób w tym: Malta - 7 osób w miesiącu maju, Portugalia - 5 osób w miesiącu czerwcu i Grecja - 5 osób w miesiącu wrześniu. W czasie szkoleń członkowie stowarzyszenia oprócz wymiany doświadczeń w zakresie organizacji pomocy  społecznej będą mieli możliwość zapoznania się z doświadczeniami  i zasadami aktywności i integracji osób przebywających w obiektach w których przebywają osoby stare i chore.W czasie pobytu zagranicznego szkolący się mają zorganizowany czas wolny i możliwość zwiedzenia najbliższej okolicy i zapoznania się z kulturą danego regionu.